Podział majątku

Nasza kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu spraw o podział majątku na drodze umownej bądź sądowej. Z wnioskiem o podział majątku można wystąpić w pozwie o rozwód. Sąd może wówczas dokonać podziału wspólnego majątku, jeśli nie spowoduje to znaczącego spowolnienia postępowania. Jeżeli podział nie zostanie ustanowiony w trakcie sprawy rozwodowej, po zakończeniu postępowania można wystąpić do sądu z oddzielnym wnioskiem o podział majątku.

 

Podział między małżonkami może także zostać ustalony na mocy umowy o rozdzielności majątkowej, czyli tzw. intercyzy.

 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej

 

Rozstrzygnięcia wydawane w kwestii podziału majątku mają znaczący i doniosły charakter dla obojga małżonków oraz wiążą się najczęściej ze sporym ładunkiem emocjonalnym. Z tego powodu w sprawach o podział majątku warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Wsparcie doświadczonej osoby gwarantuje zabezpieczenie interesów oraz zapewnia większy spokój osobom korzystającym z pomocy prawnej.

 

Podział majątku – Katowice – Kancelaria Kubisa, Banasik, Wysocka

 

Nasza kancelaria to zespół doświadczonych prawników posiadających nie tylko rozległą wiedzę, ale również wykazujących się indywidualnym podejściem do każdej sprawy. Cechuje nas rzetelność, jak również empatia i dyskrecja. Jeśli szukają Państwo profesjonalnego wsparcia w sprawach związanych z podziałem majątku, zachęcamy do umówienia konsultacji. Kancelaria mieści się w mieście Katowice. Można również kontaktować się z nami telefonicznie oraz mailowo.