Rozwody

Do spraw rozwodowych dochodzi najczęściej na skutek zdrady małżeńskiej lub tak zwanej różnicy charakterów. Małżonkowie nie zgadzają się co do metod wychowania dzieci, światopoglądu, sposobu spędzania wolnego czasu. Decyzja o rozwodzie niesie za sobą poważne konsekwencje oraz jest obarczona dużym ładunkiem emocjonalnym. Sprawy rozwodowe należą do najtrudniejszych, ze względu na delikatną materię, jakiej dotykają. W grę wchodzi ocena cena stanu więzi między małżonkami, której niezwykle trudno dokonać w obiektywny sposób. Dodatkowo podczas sprawy rozwodowej ważą się często przyszłe losy dzieci, a ustalenia sądu mają wpływ na ich przyszłe życie.

 

Profesjonalne wsparcie w sprawach rozwodowych

 

Z tych powodów niezwykle ważne jest, by skorzystać z pomocy doświadczonych osób, zarówno jeśli chodzi o poradę prawną, jak i pełnomocnictwo przed sadem. Dobry prawnik zagwarantuje obronę interesów swojego klienta, ale również udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, zaznajomi z poszczególnymi etapami sprawy rozwodowej oraz wskaże najlepsze możliwe rozwiązania w danej sytuacji. Korzystając z profesjonalnej pomocy prawnej, możemy łagodniej przejść przez niełatwe doświadczenie, jakim jest rozwód.

 

Rozwody – Katowice – Kancelaria Kubisa, Banasik, Wysocka

 

Nasza kancelaria świadczy usługi z zakresu porad prawnych, przygotowywania dokumentów oraz pomocy adwokata w sprawach rozwodowych. Udzielamy pomocy w przygotowaniu pozwów, pomagamy w sprawach związanych z alimentami na dzieci lub małżonka, zawarciu ugody w kwestii podziału majątku po rozwodzie coraz ustaleniu wspólnej opieki nad dziećmi. Przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty, jak wniosek o podział majątku, pozew o alimenty, wniosek o uregulowanie opieki nad dziećmi. Możemy też złożyć dokumenty w sądzie, w imieniu klienta.

 

Jesteśmy zespołem doświadczonych prawników, cechujących się wyczuciem oraz empatią, które są szczególnie ważne w przypadku spraw takich jak rozwód. Dobry prawnik to podstawa przy uregulowaniu kwestii związanych z ustaniem związku małżeńskiego.

 

Nasza kancelaria znajduje się w mieście Katowice. Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura lub do kontaktu drogą telefoniczną oraz mailową.