Przestrzegajmy ograniczeń związanych z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego

Przestrzegajmy ograniczeń związanych z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego

Od dnia 1 kwietnia 2020 r. obowiązują kolejne ograniczenia służące w walce z epidemią koronawirusa.

  1. W sklepach oraz punktach usługowych, w tym samym czasie, może przebywać tylko trzy razy więcej osób niż jest czynnych kas bądź samoobsługowych stanowisk do płacenia. Od dnia 2 kwietnia 2020 r., zakupów dokonamy tylko w rękawiczkach jednorazowych. Pamiętajmy, że od godziny 10:00 do godziny 12:00 sklepy pozostają czynne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Wyjątek dotyczy aptek, w których farmaceuci powinni obsłużyć także inne osoby jeżeli wystąpi sytuacja nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

  2. W tym samym czasie, przy straganie bądź punkcie targowym może przebywać nie więcej niż trzech klientów. W przypadku skupisk straganów, na targowisku może być obecnych jedynie tyle osób ile wynosi trzykrotność liczy straganów.

  3. Sklepy i hurtownie budowlane pozostaną nieczynne w weekendy.

  4. Hotele, motele, pokoje gościnne oraz inne miejsca noclegowe pozostają zamknięte. Podobnie salony fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu zobligowane są do zaprzestania świadczenia usług również w ramach domowych wizyt.

  5. Kwarantanną zostaną objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą, która miała kontakt z zarażonym bądź wróciła z zagranicy.

  6. Nastolatkowie i dzieci, tj. osoby poniżej 18-go roku życia, mogą opuścić miejsce zamieszkania jedynie pod opieką rodzica, opiekuna prawnego bądź osoby dorosłej.

  7. Pamiętajmy, że w środkach komunikacji miejskiej obowiązuje limit pasażerów. Kierowca nie może zgodzić się na nasz przejazd, jeżeli w pojeździe znajduje się tyle osób co połowa miejsc siedzących.

  8. Pozostają zamknięte wszelkie miejsca spacerowe jak bulwary, parki, plaże.

Obowiązują nas restrykcje w przemieszczaniu się, toteż pamiętajmy, aby nie opuszczać miejsca zamieszkania bez przyczyny.

Wychodźmy do pracy, realizujmy niezbędne zakupy spożywcze, korzystajmy z pilnych wizyt lekarskich, wyprowadzajmy swoje zwierzęta i opiekujmy się bliskimi. Nasze wyjście usprawiedliwione jest jedynie koniecznością załatwienia sprawy niezbędnej do życia codziennego.

Zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się epidemii, jeżeli będziemy respektować powyższe zalecenia. Szanujmy swoje oraz naszych bliskich zdrowie.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz - wysyłając komentarz zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych - ZOBACZ WIĘCEJ