Ulga prorodzinna po rozwodzie

Ulga prorodzinna po rozwodzie

Zgodnie z treścią art. 27 f ust. Pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz.U. 2018.1509 t.j. 08.08.2018 r.) o podatku dochodowym od osób fizycznych rodzice mogą od podatku dochodowego odliczyć na każde małoletnie dziecko wobec, którego sprawują władzę rodzicielską, kwotę 1112,04 zł.

Wątpliwości budzi skorzystanie z prawa ulgi prorodzinnej przez rozwiedzionych rodziców, którzy w przedmiocie odliczenia nie mogą znaleźć porozumienia. Rozwiązanie impasu znalazła skarbówka, która zaproponowała rozwiązanie dla skłóconych rodziców polegające na tym, że każde z nich odliczy 50% ulgi prorodzinnej, a więc kwotę 556,02 zł. Warunkiem skorzystania z w/w rozwiązania jest posiadanie oraz wykonywanie przez rodzica władzy rodzicielskiej nad dzieckiem.

Dochodzenie tego czy rodzicowi przysługuje władza rodzicielska oraz czy ten rzeczywiście ją sprawuje następuje w postępowaniu podatkowym prowadzonym przez właściwe organy podatkowe.

1Comment
  • Wiertarki Udarowe
    Posted at 17:48h, 05 czerwca Odpowiedz

    Bardzo chciałbym założyć bloga, ale… Nie jestem pewien, jaki rodzaj blogów ma największy ruch? Jakie blogi przeglądasz? Najczęściej przeglądam blogi fotograficzne, kulinarne i blogi modowe. i Właśnie twego bloga dopiero zaczynam „obserwować” ps. Dobrze, że jest aktywne RSS.

Zostaw komentarz - wysyłając komentarz zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych - ZOBACZ WIĘCEJ