Bon turystyczny wsparciem dla rodzin

Bon turystyczny wsparciem dla rodzin

Mimo licznych zapowiedzi, bon turystyczny nie zostanie przyznany świadczącym pracę pracownikom, a zamiast tego ma stanowić wsparcie rodzin. Założeniem przedmiotowego programu rządowego jest wspomożenie branży turystycznej, która odnotowała straty w związku z wybuchem pandemii COVID-19, a także kontynuacja prorodzinnej polityki państwa.

Kto jest uprawniony do uzyskania bonu turystycznego?

Z bonu mogą skorzystać rodzice, a wartość otrzymanego wsparcia uzależniona jest od liczby posiadanych dzieci. Na każdą z pociech przysługuje bon o wartości 500,00 zł.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymają dodatkowy bon, opiewający na ww. kwotę.

Jak skorzystać ze wsparcia?

Ministerstwo opublikuje listę podmiotów respektujących płatność za pomocą bonu turystycznego. Lista ta ma być na bieżąco aktualizowana.

Jeżeli usługa, której zakupu dokonują rodzice jest warta mniej niż kwota 500,00 zł, płatność bonem mogą ponowić aż do wyczerpania przyznanej sumy wsparcia.

Warunkiem skorzystania z bonu jest założenie indywidualnego, osobistego konta na PUE ZUS, a następnie aktywowanie bonu. Informacje w przedmiocie sposobu założenia przedmiotowego konta, znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Do kiedy możliwym jest skorzystanie z bonu turystycznego?

Ze wsparcia można skorzystać aż do końca marca 2022 r. co oznacza, że te rodziny, które nie zaplanowały w tym roku odpoczynku choćby ze względu na pandemię, mogą skorzystać z bonu w przyszłe wakacje.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz - wysyłając komentarz zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych - ZOBACZ WIĘCEJ