Pracodawco zrób testy na COVID-19 pracownikom

Pracodawco zrób testy na COVID-19 pracownikom

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców

Otóż Krajowa Izba Skarbowa stoi na stanowisku, że testy na obecność koronawirusa mogą zostać rozliczone w kosztach CIT/PIT. Co więcej, rozliczeniu podlegać mogą nie tylko testy wykonane etatowym pracownikom, ale także tym świadczącym pracę na podstawie umów cywilnoprawnych. Korzystne warunki rozliczenia dotyczą również samozatrudnionych.

Nie ulega wątpliwości, że zarażenie się jednego z pracowników przedsiębiorstwa, a tym samym zagrożenie zarażeniem pozostałych zatrudnionych może przyczynić się do spadku obrotów przedsiębiorstwa, a i nawet do jego upadłości. Żaden pracodawca nie może pozwolić sobie na unieruchomienie produkcji czy sprzedaży świadczonych przez siebie usług. Z uwagi na powyższe, fakt możliwości rozliczenia w kosztach testów dla pracowników sprawi, że pracodawcy chętniej będą po nie sięgać chroniąc prowadzony przez siebie interes.

Zapobiegaj pandemii w swoim zakładzie pracy

Ponadto, pracodawca, aby chronić pracowników i prowadzony przez siebie biznes powinien zadbać o właściwą ochronę zatrudnionych, tzn. wyposażyć ich w maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne oraz wdrożyć procedury, których przestrzeganie przyczyni się do zminimalizowania zagrożenia rozprzestrzenienia się pandemii w zakładzie pracy. Ochronę pracownika stanowi również powierzenie mu pracy zdalnej zapewniając do tego sprzęt. Dotychczas na blogu pisaliśmy (artykuł pod linkiem), że wszystkie wyżej wymienione wydatki, przedsiębiorca, może zaliczyć do kosztów podatkowych, gdyż nakłady te zawierają się w dyspozycji z przepisu art. 207 par. 2 kodeksu pracy stanowiącym o obowiązku zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy zatrudnionym.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz - wysyłając komentarz zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych - ZOBACZ WIĘCEJ